Тръмп не подозира за съществуването на Пеевски, въпросът е дали се сеща къде се намира България
Легитимността на изборите бе поставена под съмнение далеч преди да се състоят. Преминаха при мобилизиране и контрамобилизиране по оста Пеевски. 38-те хил. допълнителни гласа за ПП-ДБ са също в резултат на заплахата за „обезчестяването им“. Голямата манипулация се случи преди тях и не може да бъде хваната. МВР и ДАНС бяха сезирани от ПП-ДБ и граждански организации. Вотът трябваше да бъде предварително предпазен чрез профилактика. Общата оценка е, че МВР не се справи със задачата. Най-вероятно КС трябва да събере на едно място многото жалби. Така той ще влезе в ролята на обикновен съд и ще прави дълги проверки, броейки наново бюлетините, което би отнело месеци и няма да повлияе на политическия процес. Не можем в случая да упрекваме президента, защото той даде достатъчно време на партиите да разговарят и провеждат сондажи. Такива разговори обаче досега не са проведени. Прекалено много се надценява темата за изборите в САЩ – ако те имаха голямо влияние у нас, щяха да спасят ротацията и сглобката, коментира в студиото на Алтернативата журналистът Веселин Стойнев.
Подкрепете проекта Алтернативата на https://alternativata.bg/donations/za-alternativata/
Благодарим ви за даренията в PayPal и по директната сметка на сдружението Алтернативи и Анализи IBAN BG58UBBS80021090022940
Досега нямаме отговор на инициативата на ПП-ДБ изборът на председателя на парламента да бъде обвързан със санитарен кондор около Пеевски и ДПС-НН! Кордоните са абсолютно легитимна практика, справка – ЕП. Ако до петък не се състоят консултации, ще видим сервиране на имена и гласуване, пък каквото стане – хазартен подход.
Теоретично правителството на малцинството може да се избере и от 62-ма души. Възможно е да има или договорка, или харизана подкрепа. Ни винаги трябва да събереш поне още две-три партии и още няколко „златни пръста“, които да осигурят това малцинство. Правителство с Пеевски при всички положения не е изгодно на Борисов, тъй като голяма част от избирателите казват „Не искаме Пеевски!“. На Пеевски не му пука, но го отнася Борисов, което не му е изгодно. За него винаги пътят на управлението е минавал през сътрудничество с представителите на автентичната градска десница.
Тръмп не подозира за съществуването на Пеевски, въпросът е дали се сеща къде се намира България. И ако политиката му е към връщане на традиционния изолационизъм, по никакъв начин няма да проявява активност в тази периферна част на Европа, каквато сме ние. Сериозна трансформация във външната политика на САЩ едва ли ще се случи от днес за утре, а на нас ни предстои да си съставим правителството.
Борисов не може да реши една проста дилема – ако отидем на избори, ще се провали за осми път и ще понесе тежка последваща загуба. Ако пък състави правителство, това е невъзможно без Пеевски и няма полезен ход. Нужни са преговори. По-безславно от 50-тото НС може да е само 51-вото, което изобщо да не заработи, посочи в заключение журналистът.