Лошите години раждат естествени лидери. Арогантността в политиката е най-страшният грях
Цялата концепция на Зелената сделка е самодоволство, базирано на недоказани хипотези. Така влизаме в мантри и огромни пари, изкривяващи концепцията за пазар. В момента обаче няма да ни наказва пазарът, а чичко Путин. Как си представяте танкове на батерии?! Предизвикателството пред Европа е план за реиндустриализация, за да си върне тя способността да произвежда. Заради „правилното“ говорене на еврочиновниците се отвори огромно пространство за партии от типа на Алтернатива за Германия, за да влязат с фашизоидни идеи, които от гл. т. на технологиите не са глупави, а обективни. Това създава объркване в хората. Веригите трябва да се възприемат като устойчивост. Имаме фундаментален проблем, когато най-големите еврокомпании са производители на луксозни стоки, което е нормално за невоенно време, но не и обратното. Би трябвало преходът и зелените цели да се заместят с нормалните инженерни цели за икономическа и технологична ефективност.
Няма съмнение, че климатът се променя. Проблемът е при моделите, доказващи влиянието на СО2 – върху тази промяна де факто самият модел има по-голяма грешка, отколкото измерените ефекти за тия 150 години. От гл. т. на енергийните възможности на човечеството намесата е по-скоро невъзможна. Самодоволството е голям грях, коментира в студиото на Алтернативата Левон Хампарцумян, председател на Българския форум за бизнес лидери.
Подкрепете проекта Алтернативата на https://alternativata.bg/donations/za-alternativata/
Благодарим ви за даренията в PayPal и по директната сметка на сдружението Алтернативи и Анализи IBAN BG58UBBS80021090022940
Евродепутати трябва да се хора, които са си чели книгите, къпят се редовно, държат се публично прилично и правят компромиси помежду си, за да се постигнат рационални цели. Тенденцията, която работи в добри години – да заместим действията с пиар – трябва да се обърне и да се заложи на постигането на цели. Добър пример в това отношение е Чърчил. Нужни са политици, които да не гледат на политиката като източник на благоденствие, да са готови да жертват политическата си кариера, за да свършат полезна работа, подобно на сингапурския диктатор. Лошите години раждат естествени лидери, а ние влизаме в лоши години. Неизменно върви биологичен процес на смяна на поколенията и той е най-сигурното нещо. Трябва да се разположат личните цели в общите. Арогантността е най-лошото нещо в политиката – страшен грях, посочи в заключение Хампарцумян.